Wuhan

Aytemiz Alanyaspor ‘’Evde Kal’’ Dedi

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılan corona virüsü covid-19 dünyada 15 bine yakın kişinin ölümüne yol açtı. Çin’den Amerika, Kanada, Avustralya ve Avrupa’ya yayılan virüs Avrupa’da İtalya ve İspanya ‘da binlerce kişinin ölümüne sebep oldu. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle virüsün durdurulamıyor ve corona virüsü ülkemizde de 11 Mart’ta ilk vaka ile görülmeye başladı.

Corona virüsünün ülkemizde ve tüm dünyada yayılmasının önlenmesi için ilk yapılması gereken evden dışarı çıkmamak ve hijyene dikkat etmektir. Corona virüsü temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için mecbur kalmadıkça evden çıkmamak gerekiyor. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular da evde kal mesajı vererek herkesin evde kalmasını istediler. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular evlerinden çektikleri videoları paylaşarak herkese zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını istediler.

Campos Çocuklarıyla ‘’Evde Kal’’ Dedi

Alanyasporlu futbolcu Efecan Karaca paylaştığı videoda Sağlık Bakanlığının uyarılarına uyulmasını zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını söyledi. Salih Uçan evde kalınması ve sağlıkla kalınmasını söylediği mesajını yayınladı. Djalma Campos da çektiği videoda çocukları beraber herkese evde kalmalarını sağlığımız için bunun yapılması gerektiğini belirtti.

Aytemiz Alanyaspor corona virüs önlemleri kapsamında futbolculardan antrenmanlarını evde ya da tesislerde bireysel olarak yalnız yapmalarını istedi.