Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor’da Sözleşmesi Biten Futbolcular

2019-2020 sezonu Süper Lig takımlarından Aytemiz Alanyaspor başarılı bir sezon geçiriyordu. Ligin ikinci yarısında yakaladığı 7 maçlık yenilmezlik serisi Aytemiz Alanyaspor’un kulüp tarihinde ilk defa yakaladığı bir başarıydı. Süper Ligin şampiyonluk iddiasındaki takımlarından olan Antalya temsilcisi üst üste puan kaybı yaşadığı haftalar olsa da ligde belli bir istikrarı yakalamıştı.

Aytemiz Alanyaspor kulüp tarihinde 7 maçlık yenilmezlik serisi ile bir ilki yaşadı ama bu sezon kulüp tarihinde ilk yaşanan başarı bununla sınırlı değildi. Aytemiz Alanyaspor tarihinde ilk defa Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi.

Başarılı bir sezon geçiren Aytemiz Alanyaspor’da corona virüsü önlemleri kapsamında lig maçlarının ertelenmesi ile başarılarına ara vermek zorunda kaldı. Ama takımda sezon sonunda sözleşmesi biten ve sözleşme yenilenmesi, konusunda ne yapılacağı belli olamayan futbolcular var. Aytemiz Alanyaspor Kulübü Türkiye’de ve dünyada belirsizliği süren liglerin başlaması ve sözleşmesi bitecek olan futbolcular ile ilgili nasıl hareket edeceklerini bilemiyorlar.

Corona Virüsü Belirsizliği

Aytemiz Alanyaspor’da 10 futbolcunun sezon sonunda sözleşmeleri bitiyor. Bu futbolcular Kaleci Cenk, Fernandes, Eray, Kaan, N’Skala, Djalma, Cisse, Baiano, Ceyhun ve Bammou. Bu 10 futbolcunun sezon sonunda yani mayıs sonu itibariyle sözleşmeleri sona erecek ve sözleşmeleri yenilenmezse Aytemiz Alanyaspor’dan ayrılabilirler. Corona virüsü riskinin ortadan kalkmamasıyla spor dünyasındaki belirsizliğin devam etmesi futbolcuların sözleşme dönemlerini de etkiliyor.