Alanyaspor

Salih Uçan da ‘’Evde Kal’’ Diyor

Aytemiz Alanyaspor futbolcusu Salih Uçan corona virüsü, lig maçlarının ertelenmesi ve Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut ile ilgili açıklamalarda bulundu. Temas yoluyla bulaşan ve şu anda küresel salgın olan corona virüsünün bulaşmaması için evde kaldığını ve evde antrenman yaptığını söyleyen Salih Uçan antrenman programı dışında kardio çalıştığını ve pedal çevirdiğini söyledi. Kulübün tesislerde toplu olarak antrenman yapmadığını tesislere gitme zorunluluklarının olmadığını da sözlerine ekledi.

Salih Uçan corona virüsünün ülkemizde ciddiye alınması gereken bir salgın olduğunu ve alınan önlemlere uyulması gerektiğini söyleyerek evde kal mesajı da verdi. Virüsün İtalya’daki etkisinin gerçekten çok kötü olduğunu da hatırlatan Salih Uçan İtalya’da arkadaşları olduğunu ve onlarla yaptığı telefon görüşmelerinde gerçekten cehennem gibi bir ortam olduğunu haberlerini aldığını söyledi. Salih Uçan ayrıca Empoli’de oynadığı dönemdeki takım arkadaşı La Gumina’nın İtalya’da covid-19 olduğunu tedavi altına alındığını bu duruma da çok üzüldüğünü anlattı.

’Erol Bulut’un Fenerbahçe ile Anılması Normal’’

Aytemiz Alanyaspor’un futbolcusu Salih Uçan teknik direktör Erol Bulut’un Fenerbahçe’ye transfer olacağı ile ilgili haberler konusunda da açıklama yaptı. Salih Uçan Erol Bulut’un Avrupai ve enerjik biri olduğunu çalıştırdığı takımlarda başarılara imza attığını söyleyerek eski bir Fenerbahçeli olarak Erol Bulut’un Fenerbahçe ile anılmasından doğal bir durum olmadığını belirtti.