Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor’da Yine Mağlubiyet

Şubat Cuma günü Beşiktaş’a 2-1 yenilen Aytemiz Alanyaspor bu yenilginin negatif enerjisini üstünden atmaya çalışıyor. Ligde son 3 maçında yenilgi alan Aytemiz Alanyaspor’un yenilgi serisi Gençlerbirliği maçı ile başladı. Ligin 22. haftasında Gençlerbirliği’ne 1-0 yenilen Aytemiz Alanyaspor’un bu yenilgisi 7 maç olan yenilmezlik serisini de bitiren bir maçtı. Gençlerbirliği maçından sonraki hafta Sivasspor’a da 1-0 yenilen Aytemiz Alanyaspor’un yenilgi serisi bu hafta Beşiktaş ile devam etti.

Aytemiz Alanyaspor’un üst üste aldığı yenilgiler Antalya ekibinin Süper lig şampiyonluk yarışından da kopardı. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular Beşiktaş maçından 3 puan alıp şampiyonluk yarışında iddiasını devam ettirmek istese de bu isteği gerçekleşmedi.

Caulker’den Penaltı Tepkisi

Aytemiz Alanyaspor’un Beşiktaş maçında kalesinde gördüğü 2 golün biri penaltı kararıyla atılan penaltı golüydü. Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Steve Caulker’in Burak Yılmaz ile girdiği mücadelede Caulker’in elinin topa değdiği için Beşiktaş lehine penaltı kararı verilmiş ve 87. Dakikadaki penaltı golü ile maç 2-1 Aytemiz Alanyaspor’un yenilgisiyle bitmişti. Caulker verilen penaltı kararına tepki göstererek o pozisyonda elini koyacağı başka yer olmadığını söyleyerek hakem kararlarının kendileri aleyhine olduğunu açıkladı. Caulker Aytemiz Alanyaspor’un şanssız döneminden çıkmak istediklerini ve yükselişe geçeceklerini de sözlerine ekledi.