Beşiktaş

Aytemiz Alanyaspor’dan Tazminat Açıklaması

Ekonomik problemlerle uğraşan Beşiktaş Spor Kulübü için 2 gün önce Aytemiz Alanyaspor’a tazminat ödemesi gerektiği konusunda bir haber yapılmıştı. Şu anda Brezilya kulübü Sport Club Corinthians Paulista’da forma giyen Vagner Love 2018 yılı ocak ayında Aytemiz Alanyaspor’dan Beşiktaş’a transfer olmuştu. Beşiktaş’ın Vagner Love için ödeyeceğini bedeli ödemediği ve Aytemiz Alanyaspor ile tutarı taksitle ödemek için sözleşme yaptığı açıklanmıştı. Habere göre Beşiktaş’ın taksit ödemelerini de yapmayınca Aytemiz Alanyaspor alacağı için kanuni yollara başvurmuş ve Beşiktaş’ın UEFA gelirlerine el konulmuştu.

Aytemiz Alanyaspor Kulübünden yapılan açıklamada bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı Beşiktaş ile aralarında böyle parasal bir konu olmadığı belirtildi.

‘’Haberler Asılsızdır’’

Aytemiz Alanyaspor Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ağustos 2016-Ocak 2018 tarihleri arasında forma giyen Vagner Love’un 2018 yılı ocak ayında siyah beyazlı kulübe transfer olduğunu ve Vagner Love ile ilgili hukuka intikal eden bir alacak olmadığı ifade edildi.  Süper Ligdeki Antalya temsilcisi Beşiktaş’ın kendilerine bir tazminat ödemeyeceğini bu tarz haberlerin asılsız olduğunu belirterek ve bu haberlere itibar edilmemesini istediler.