Alanyaspor kalecisi

‘’Aytemiz Alanyaspor’da Mutluyum’’

Aytemiz Alanyaspor kalecisi Cenk Gönen futbol hayatı ve corona virüsü ile olağanüstü günler geçirdiğimiz bu günlerle ilgili açıklamalar yaptı. 2017 Temmuz ayında Galatasaray’dan İspanya kulübü Malaga’ya transfer olan ve bu yıl ocak ayında Aytemiz Alanyaspor’a gelen Cenk Gönen Aytemiz Alanyaspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu da anlattı.

Malaga’ya transfer olduktan bir süre sonra gittiği A Milli Takım kampında omzundan sakatlandığını ve bu sakatlığının tedavi sürecinde ameliyat geçirdiğini söyleyen başarılı kaleci bu sakatlığı sebebiyle 1,5 senelik bir kaybı olduğunu da söyledi. 32 yaşındaki kaleci Malaga’dan ayrılmasında bu talihsiz dönemin etkisi olduğunu da belirterek Aytemiz Alanyaspor’un kendisini gösterebileceği, başarılı bir performans sergileyebileceği takım olduğunu ve kendisini bu takımda şanslı hissettiğini de ifade etti.

‘’Muslera’dan Çok Şey Öğrendim’’

Cenk Gönen Galatasaray’a transfer olduğunda Muslera’nın sarı kırmızılı takımın kalecisi olduğunu ve Muslera’nın olduğu yerde ikinci kaleci olmasının normal bir durum olduğunu da sözlerine ekledi. Aytemiz Alanyaspor’un kalecisi Galatasaray’a transfer olurken Muslera’nın takımdan ayrılma ihtimali olduğunun kendisine iletildiğini de vurgulayarak bütün samimiyetiyle Muslera’dan çok şey öğrendiğini de açıkladı.