Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor’dan Beşiktaş’a Şok

Antalya’nın Süper Lig temsilcisi takımı Aytemiz Alanyaspor maddi olarak bir çıkmazda olan Beşiktaş’tan tazminat alacak. 2017-2018 sezonunda Beşiktaş’a 3 milyon Euro’ya transfer olan Vagner Love için siyah beyazlı takım Aytemiz Alanyaspor’a tazminat ödeyecekti. Beşiktaş Akdeniz ekibine olan 712 bin Euro borcunu ödeyemeyince taksitlendirme talep etti ve iki kulüp de borcun 4 taksitte ödenmesi konusunda anlaştılar.

Beşiktaş 178 bin Euro olan aylık taksitleri de ödemeyince Aytemiz Alanyaspor kulübü ödenmeyen borç için mahkemeye başvurmak zorunda kaldı. Mahkeme Beşiktaş’ın Aytemiz Alanyaspor’a 400 bin Euro tazminat ödemesine karar verdi. Beşiktaş bu dönemde zaten mali olarak kriz yaşadığı bir dönemden geçiyor ve mahkemenin verdiği bu tazminatı ödeyebilecek bütçesi bulunmuyor. Bu durumda Akdeniz kulübü de Beşiktaş’ın UEFA’dan alacağı olan gelirlerine el koyarak bu tazminatı aldı.

Beşiktaş’ın Mali Durumu Kötüleşiyor

Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına ara verilmesi ve maçların oynanaması futbol kulüplerinin finansal durumlarının kötü gitmesine sebep oldu. Uzun zamandır da mali sorunlarla boğuşan ve ekonomik sıkıntı çeken Beşiktaş’ın da UEFA gelirlerine Aytemiz Alanyaspor tarafında alacağına karşılık el konulması siyah beyazlı kulübün ekonomisini daha da kötüleştirdi.