2019-2020 futbol

Aytemiz Alanyaspor’un Acı Günü

Süper Ligde 2019-2020 futbol sezonunda başarılı bir performans yakalayan Aytemiz Alanyaspor geçen sene kaybettiği futbolcusu Josef Sural’ı vefatının 1. Senesinde saygıyla andı. 29 Nisan 2019 tarihinde Kayserispor ile deplasmanda oynanan maçtan dönerken minibüsün kaza yapması sonucu 29 yaşındaki Çekya’lı futbolcu vefat etmişti.

Josef Sural’ın vefatı Aytemiz Alanyaspor camiası ve taraftarları ile Türk futbolseverleri ve Çekya futbol dünyasını da derin üzüntüyle karşılanmıştı. Genç futbolcunun ölümüne neden olan kazada Aytemiz Alanyasporlu futbolcular Steven Caulker, Djalma Campos, Papiss Demba, Isaac Sackey, Wnaderson Baiano ile Welinton Souza da aynı minbüste bulunuyorlardı. Josef Sural dışındaki futbolcular kazayı hafif yaralı olarak atlatırken Josef Sural araçtan fırlamıştı. Kazadan yaralı kurtulan futbolcular uzun süre kazanın etkisinden kurtulamamıştı.

Kaza Yerinde Anıldı

Aytemiz Alanyaspor Kulübü futbolcuyu anmak için geçen sene acı kazanın yaşandığı yere giderek Josef Sural anısına çelenk bıraktılar. Kulüp sosyal medya hesabından ve internet sitesinden Josef Sural’ın 1. Vefat yıldönümünde saygıyla ve özlemle andıklarını dile getirdiler.

Josef Sural 2018-2019 sezonunda Aytemiz Alanyaspor’a transfer olmuştu ve iki kız çocuğu vardı. Genç futbolcu vefat ettiğinde küçük kızı yeni dünyaya gelmişti.