covid 19

Cisse ve Campos’dan Covid 19 Yardımı

Dünyada 210 ülkede ve Türkiye’de covid 19 küresel salgını durdurulamayan bir hızla yayılıyor ve her gün corona virüsü sebebiyle binlerce kişi hayatını kaybediyor. Aşısının ve ilacının bulunamaması virüsün hızlı yayılmasının en büyük sebebi oluyor. Corona virüsünden korunmanın en etkili yolu temastan kaçınmak, elleri sıklıkla yıkamak ve kişisel hijyen ile dezenfektasyona önem vermektir. Az gelişmiş ve fakir ülkelerde ise hijyene dikkat etmek hijyen malzemelerinin bulunamaması sebebiyle zor oluyor ve bu da corona virüsünün yayılmasını hızlandırıyor.

Aytemiz Alanyasporlu Papiss Cisse ve Djalma Campos da covid 19 ile mücadele eden ülkelerine hijyen malzemesi ile sağlık personelleri için koruyucu ekipman gönderdiler.

Senegal ve Angola’ya Yardım

Senegalli futbolcu Papiss Cisse ülkesi Senegal’e özellikle corona virüsü ile mücadelede kullanılmak üzere hijyen malzemesi ve maske, koruyucu eldiven, koruyucu gözlük gibi ekipmanlar gönderdi. Aytemiz Alanyaspor’un diğer futbolcusu Djalma Campos ise ülkesi Angola’ya kişisel temizlik malzemesi ile medikal koruyucu ekipman gönderdi. Campos gönderdiği yardım malzemelerinin ülkesine ulaştığı zamanki fotoğrafı paylaşarak corona virüsü ile mücadele edilip mücadeleden kazanan taraf olarak çıkılacağını söyledi.