Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor’dan Maskeli Toplantı

Antalya’nın Süper Lig temsilcisi Aytemiz Alanyaspor corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi sebebiyle tesislerde yapılacak antrenmanlara ara vermişti. Teknik direktör Erol Bulut’un hazırladığı antrenman programına göre futbolcular evde antremanlara devam ediyordu.

Türkiye Kulüpler Birliği’nin haziran ayında lig maçlarının başlama senaryosu üzerine Aytemiz Alanyaspor Kulübü toplantı yaptı. Kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı toplantıda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzenine göre oturuldu. Toplantıya katılanlar maske takarak katılım sağladılar.

Futbolculara Kilo ve Yağ Kontrolü

Turuncu yeşil takım toplantıda aldığı karar ile futbolcuların evden antrenmana devam etmesini ve mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları ile hijyen kurallarına uymalarını söylediler. Kulübün tesislerinde antrenman yapmak isteyen futbolcular kalabalık grup halinde antrenman yapmayacaklar 2 ya da 3 kişilik gruplar halinde ve sosyal mesafeyi koruyaraka tesislerde antrenman yapılmasına müsaade edilecek.

Toplantıya katılan futbolcuları yap ve kilo ölçümleri de yapıldı ve evde antrenmanın yapıldığı bu süreçte futbolcuların kilo konusunda daha dikkatli olması konusunda uyarıldı. Aytemiz Alanyaspor lig başlama tarihinin kesinleşmesi durumunda takım olarak antrenman tarihini de belirleyecek.