Emre Akbaba Geri Dönecek

Bu sezon Galatasaray’dan kiralık olarak eski kulübü Alanyaspor’a dönen Emre Akbaba, Turuncu Yeşilli forma altında gösterdiği performansla ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kariyerinin en golcü dönemlerinden birini geçiren ve Akdeniz temsilcisinin başarısına direkt olarak katkı sağlayan başarılı oyuncu, Efecan Karaca ile birlikte katıldığı bir üniversite etkinliğinde takımdaki durumundan gelecek sezona dair planlamalarına ve Galatasaray konusundaki düşüncelerine kadar pek çok konuyla alakalı ifadelerde bulundu. Bu ifadeler arasında en çarpıcı olansa başarılı oyuncunun Galatasaray’a geri dönmek istediğine dair ifadelerdi.

Ritmini Buldu

Bu sezon Süper Lig’de başarılı bir performans sergileyen ve Avrupa Kupası bileti almak isteyen Alanyaspor’da Beşiktaş karşısında alınan mağlubiyete rağmen takımın havasının oldukça yerinde olduğunu belirtmek gerek.

Sezon genelinde gösterilen başarılı performansın en büyük mimarlarından birisi de kesinlikle Emre Akbaba. Kendisini Alanyaspor’da kanıtlayan ve Akdeniz temsilcisinde gösterdiği başarılı performans sayesinde 4 milyon Euro gibi ciddi bir bonservis bedeliyle Galatasaray’ın yolunu tutan başarılı oyuncu, bu sezonun başında Alanya temsilcisine geri dönmüştü.

Turuncu Yeşilli formayı sırtına geçirdiği gibi eski günlerini hatırlatan bir performans sergileyen ve kariyerinin en golcü dönemlerinden birini geçiren 29 yaşındaki futbolcu, bu sezon attığı gollerle Akdeniz temsilcisinin tarihine geçmiş ve kulübün en çok gol atan oyuncusu olmayı başarmıştı.

Katıldığı bir üniversite etkinliğinde Efecan Karaca ile birlikte önemli açıklamalarda bulunan yetenekli oyuncu, bu sezonu Galatasaray’da geçirmiş olsa bu kadar iyi bir performans sergileyemeyeceğini savundu.

Ağır sakatlıklardan sonra Sarı Kırmızılı ekipte bir türlü beklediği süreleri alamadığını dile getiren Akbaba, 2 maç oynayıp 2 maç yedek kalmanın hiçbir oyuncunun istemediği bir durum olduğunu belirtti. Yetenekli oyuncunun bu ifadeleri Galatasaray’da birlikte çalıştığı hocası Fatih Terim’in tercihlerine bir gönderme olarak değerlendirildi.

Bununla birlikte hatırlanacağı üzere Emre Akbaba yaz transfer döneminin son günlerinde Alanyaspor’un yolunu tutmuş ve Fatih Terim de oyuncuya taraftar tarafından kurulan baskı nedeniyle Emre’nin kendisi takımdan ayrılmak istediğini dile getirmişti.

Kapanmayan Defter

Bununla birlikte sezonun artık son dönemlerine gelinmesi nedeniyle başarılı oyuncunun gelecek sezona dair nasıl bir planlama yaptığı da bahse konu etkinlikte Emre Akbaba’ya soruldu. Bu soruyla alakalı olarak Alanyaspor taraftarını üzecek bir açıklama yapan başarılı oyuncu, gelecek sezonu Galatasaray’da geçirmeyi planladığını ve orada 1 sezon daha devam eden sözleşmesi olduğunu ifade etti.

Uzun bir süredir sakatlıklar nedeniyle de düşüşe geçen kariyerini Alanya temsilcisinde tekrardan toparlama şansı bulan yetenekli oyuncunun bu kararı Turuncu Yeşilli taraftarları üzse de anlaşılabilir karar olarak algılanıyor.

Bu sezon attığı goller ve hücum katkısıyla birçok maçta Alanyaspor adına sahanın en iyi isimlerinden biri olan Emre Akbaba, gelecek sezon yine Galatasaray’da olacak gibi görünüyor.