Alanyaspor

N’Skala ve Beşiktaş Transferi

Aytemiz Alanyaspor ile sezon sonunda sözleşmesi biten Fabrice N’Skala ile ilgili olarak transfer haberleri sıklıkla gündeme geliyor. Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan 29 yaşındaki futbolcu Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın transfer listesinde üst sırada bulunuyor ve iki takımın da N’Skala ile transfer görüşmesi yaptığı iddia ediliyor.

N’Skala’nın Beşiktaş’a transferine kesin gözüyle bakılmakla beraber Aytemiz Alanyaspor’un yönetimi de futbolcunun sezon sonunda sözleşmesinin bitmesi üzerine takımda kalma düşüncesinde olduğunu ama daha sonra geri adım attığını buna da bir anlam veremediklerini açıklamıştı. Turuncu yeşil renklere sahip kulüp N’Skala’nın transferine pek sıcak bakmıyor.

Beşiktaş’ın ise N’Skala ile fiyat konusunda da anlaştığı ve 1 milyon Euro ücret ile transfer konusunda anlaşıldığı da gelen haberler arasında bulunuyor.

750 Bin Euro’ya İndi

Fabrice N’Skala’nın transferin başında yaptığı fedakarlığın ise siyah beyazlı kulübün takdirini kazandığı da iddia edildi. Beşiktaş ile 1 milyon Euro için anlaşan Aytemiz Alanyasporlu futbolcu daha transferin başında indirim yaparak ücretini 750 bin Euro’ya çekti. N’Skala’nın Beşiktaş ile imzalayacağı sözleşmede zorluk çıkarmaması 29 yaşındaki futbolcunun sözleşme imzalanmadan büyük puan toplamasına sebep oldu.

Beşiktaş’ın N’Skala ile sözleşmeyi ne zaman imzalanacağı merak ediliyor.