Süper Lig

Aytemiz Alanyaspor Antrenmanlara Başladı

19 Mart tarihinde Süper Lig başta olmak üzere covid 19 salgını nedeniyle lig maçlarının ertelenmesiyle Aytemiz Alanyaspor da tesislerde takım olarak antrenman çalışmalarına ara vermişti. Corona virüsü temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için Aytemiz Alanyasporlu futbolcular antrenmanlarına evde devam ediyorlardı. Teknik direktör Erol Bulut’un hazırladığı antrenman programını futbolcular evde uyguluyorlardı.

Lig maçlarının haziran ayının ikinci yarısında başlayabilme ihtimali gündeme gelince Antalya ekibi hazırlık çalışmalarına başlama kararı aldı ve mayıs ayındaki corona virüsünün Türkiye’deki seyrine göre ligin başlama tarihi kesinleşecek. 4 Mayıs (dün) tarihinde Aytemiz Alanyaspor takımı Cengiz Aydoğan Tesislerinde antrenman çalışmalarına başladı.

Farklı Sahalarda Antrenman

Takım en son 19 Mart’ta antrenman yapmış ve bu tarihten 46 gün sonra kulüp tesislerinde antrenmanlara başladı. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular hijyen kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak antrenman yapmaları konusunda uyarıldı. Erol bulut yönetiminde olan antrenmanda futbolcular az kişilik gruplar halinde ve birbirinden farklı sahalarda antrenman yaptılar.

Aytemiz Alanyaspor’un günler sonra başlayan ilk antrenmanı ısınma koşusu ile başladı ve dayanıklılık parkurundaki top çalışması ile devam etti.