Aytemiz Alanyaspor

Fernandes Olympiakos Radarında

Süper Ligde başarılı bir sezon geçiren Aytemiz Alanyapor covid-19 virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelendiği ve ligdeki durumun ne olacağı belli olmayan şu dönemde futbolcularını evde antrenmana yönlendirdi. Lig maçlarına ara verilmesine ve küresel bir salgın yaşamamıza rağmen Alanyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Fernandes’e transfer teklifleri gelmeye başladı.

Aytemiz Alanyaspor’un sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcusu Fernandes’e Yunanistan liginden Olympiakos talip oldu. Süper Ligin Antalya temsilcisi takımda 2019-2020 sezonunda 22 maçta kadroda olan Fernandes bu maçlarda 7 gol attı ve 5 asisti bulunuyor. Fernandes’in Türkiye Kupası maçlarında da 3 golü bulunuyor.

Fernandes’in Sözleşmesi Uzayacak mı?

Dünyada ve Türkiye’de her gün can almaya devam eden corona virüsü salgını futbol dünyasında maçları ve transfer görüşmelerine ara vermiş gibi görünse de futbol kulüpleri transfer girişiminde bulunuyorlar. Futbolcumuz Emre Mor’unda kadrosunda bulunduğu Olympiakos Fernandes’i renklerine bağlamak için harekete geçti. Yunan kulübü Olympiakos’un önümüzdeki günlerde Fernandes ile görüşeceği iddia edilirken Fernandes’in bu konudaki kararının ne olacağı merak ediliyor.

FIFA’nın son aldığı karar, ülkelerdeki lig maçlarının ertelenmesi ile sezon sonunda sözleşmesi biten futbolcuların sözleşmelerinin lig bitene kadar uzaması şeklindeydi. FIFA’nın aldığı bu kararın Olympiakos’un Fernandes’in transferi düşüncesini nasıl etkileyeceği de bilinmiyor.