Süper Lig

‘’Genç Futbol Yeteneklerine Engel’’

2019-2020 Süper Lig sezonunun başarılı takımı Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Salih Uçan Türkiye’de futbolda yerli futbolculara daha çok fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.  Aytemiz Alanyaspor’un başarılı futbolcusu ülkemizde yetenekli ve futbola gönül vermiş genç futbolcular olduğunu ve kendilerine fırsat verilmesi gerektiğini anlattı. Salih Uçan ülkemizde futbol alanında yabancı futbol sayısı sınırının arttırılmasının Türk genç futbolcular için dezavantaj olduğunu söyleyerek yabancı sınırının tekrar değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Başarılı futbolcu Türkiye’deki yabancı futbolcu sayı sınırı yüksek olduğu için genç futbol yeteneklerinin ortaya çıkmasının zor olduğunu söyleyerek bunun genç ve yerli yetenekler için sorun olduğunu açıkladı.

Evde Antrenman Devam Ediyor

Aytemiz Alanyaspor corona virüsünün yayıldığı bu günlerde tesislerde antrenman yapmıyor ve futbolcular evde antrenman yapıyorlar. Antalya temsilcisi takım bu sezon hem ligde hem Türkiye Kupasında başarılı bir sezon geçiriyor. Aytemiz Alanyaspor bu sezon süper ligde şampiyonluk iddiasında olan bir takımdı ve corona virüsü sebebiyle lig maçlarına ara verilmeden önce ligde puan sıralamasında 6. Sırada bulunuyordu. Aynı zamanda Ziraat Türkiye Kupasında da yarı finale yükselen Aytemiz Alanyaspor yarı finalin ilk maçında rakibi Antalyaspor’u 1-0 yenmişti.