Jose Marafona

Marafona’dan Açıklamalar

Aytemiz Alanyaspor’un kalecisi Jose Marafona lig maçlarının ertelenmesi ve Türkiye’deki corona virüsü önlemleri ile ilgili olarak Portekiz’de bir basın organı ile röportaj yaptı. Marafona ülkesi Portekiz dışında ilk defa Aytemiz Alanyaspor’da forma giydiğini ve Aytemiz Alanyaspor’da olmaktan da mutlu olduğunu anlattı. Aytemiz Alanyaspor’un kalecisi corona virüsü sebebiyle tesislerde takım halinde antrenman yapılmadığını dönüşümlü olarak tek antrenman yapılacağını da röportajında açıkladı.

Marafona Türkiye’deki corona virüsü vakaları ile ilgili olarak lig maçlarının ertelenmediği dönemde sahaya çıkmakta bir çekinme ve korku olup olmadığı sorusu üzerine bir korku yaşamadığını da söyledi. Marafona Türkiye’de corona virüsü çıktıktan sonra 1 maç oynandığını ve o maçın da seyircisiz oynandığını sonraki hafta da lig maçlarının ertelendiğini söyledi. Maçlar ertelenmeseydi de maçta oynaması gerektiğini profesyonelliğin bunu gerektirdiğini de ifade etti.

‘’Aytemiz Alanyaspor’a Transferim Bir İş Adamı Sayesinde’’

Aytemiz Alanyaspor’un kalecisi Aytemiz Alanyaspor’a transferinin Aytemiz Alanyaspor ile bağlantısı olan bir iş adamı vasıtasıyla olduğunu söyledi. İş adamının kendisini izlediğini ve futbolunu beğendiğini söyleyen Marafona iş adamının aracılık etmesiyle transferinin gerçekleştiğini söyledi. Jose Marafona dünyayı saran ve hızla yayılan corona virüsünün en kısa zamanda Türkiye’yi ve dünyayı terk etmesini dilediğini de ekledi.