28. hafta

Erol Bulut’un Açıklamaları

Süper Ligin 28. Hafta maçında Aytemiz Alanyaspor kendi sahasında Trabzonspor ile karşılaştı. 22 Haziran Pazartesi günü Alanya Bahçeşehir Okulları Stadı’nda oynanan maç 2-2 berabere bitmişti. Trabzonspor’u lig liderliğinden indiren bu maç liderin değişmesi ile değil maç sonrası yaşanan arbede ve kavga olayları ile gündeme oturdu.

Maç sonrası protokol tribününde Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu arasında çıkan kavga Jandarma Birlikleri tarafından ayrıldı. Futbolda ve her spor dalında arzı edilmeyen görüntülerin ve hareketlerin sergilendiği tribünlerde iki tarafta kendilerine küfür edildiğini iddia etti.

‘’Küfür Etmedim’’

Aytemiz Alanyaspor Kulübü Genel Müdürü Muhammed Ak kendisinin Ahmet Ağaoğlu’na küfür ettiği iddiaları üzerine açıklama yaptı. Muhammed Ak maç öncesi Ahmet Ağaoğlu ile selamlaştıklarını söyleyerek maç sonunda yaşanan olaylar yüzünden futbolcular ile soyunma odasına gittiğini belirtti. Muhammed Ak olayların yaşandığı sırada Ahmet Ağaoğlu ile göz göze bile gelmediğini ve küfür etme haberlerinin asılsız olduğunu ifade etti. Aytemiz Alanyaspor Kulübü Genel Müdürü maçın ve kulübün böyle olaylar ile anılmasının talihsizlik olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar