2019-2020 futbol

Hasan Çavuşoğlu’nun Lig Başlama Yorumu

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunun şampiyonluk adayı takımlarından biri de Aytemiz Alanyaspor’du. Son lig maçlarında bu iddiasını kaybetse de Antalya temsilcisi başarılı bir sezon geçiriyor. 12 Haziran’da başlayacak lig maçlarına teknik direktör Erol Bulut yönetiminde hazırlanan takım antrenmanlarını Cengiz Aydoğan Tesislerinde yapıyor.

Aytemiz Alanyaspor Kulübü başkanı Hasan Çavuşoğlu ligin başlaması ile ilgili olarak görüşlerini açıkladı. Hasan Çavuşoğlu corona virüsü sebebiyle lig maçlarına verilen aradan sonra ligin kaldığı yerden başlamasının en doğru karar olduğunu belirtti. Covid 19 ile mücadelede Türkiye’nin istikrarlı bir yol izlediğini ve salgının kontrol altına alındığını söyleyen Başkan ligden düşmenin kaldırılmasını da desteklemediğini ifade etti. TFF’nun da küme düşmenin kaldırılması talebini reddettiğini hatırlatan Hasan Çavuşoğlu bu kararın mantıklı olduğunu dile getirdi.

‘’Düşürülmesi Gerekiyor’’

Hasan Çavuşoğlu futbol kulüplerinde 14 olan yabancı futbolcu sayısının düşürülmesi konusunun uzun zamandır gündemde olduğunu da söyledi. Aytemiz Alanyaspor Kulübü Balkanı bu sayının yüksek olduğunu düşündüğünü ve düşürülmesinin iyi olacağını belirterek düşürülme uygulamasının kademeli olarak yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar