2019-2020 futbol sezonu

Fernandes Türkiye’ye Veda Etti

Aytemiz Alanyaspor’un 2019-2020 futbol sezonu sonunda sözleşmesi biten futbolcularından ayrılıklar başladı. Sözleşmesi biten Junior Fernandes yeni sezonda Aytemiz Alanyaspor’da sözleşmesini yenilemedi ve Süper Lige veda etti. 32 yaşındaki futbolcu Birleşik Arap Emirlikleri kulübü El-İttihad Kalba takımına transfer oldu. Aytemiz Alanyaspor Junior Fernandes’i 2017 yılında Dinamo Zagreb takımından transfer etmişti. Brezilyalı futbolcu Fernandes Aytemiz Alanyaspor forması ile 29 maça çıktı ve 9 gol attı.

Cisse’nin Beşiktaş Transferinde Engel

Antalya ekibinin golcü futbolcusu Papiss Cisse’nin de Aytemiz Alanyaspor ile sözleşmesi sona ermişti. Cisse de sözleşmesini yenilememişti ve Fenerbahçe ile Beşiktaş tarafından transfer edilmek isteniyordu. Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Cisse’yi yeni sezonda kadrosuna dahil etmek istiyordu. Cisse’nin beşiktaş2a transferinin önündeki engel olarak Senegalli futbolcunun istediği transfer ücretinin fazla olması iddia edildi. Beşiktaş Cisse’nin istediği transfer ücretini fazla bulduğu için bu transferin gerçekleşme ihtimalinin azaldığı söyleniyor.

Bir iddia da Aytemiz Alanyaspor’un eski teknik direktörü Erol Bulut2un transfer olduğu Fenerbahçe’nin Cisse’yi transfer edeceği oldu. Erol bulut eski öğrencisi Cisse’yi de Fenerbahçe kurduğu takımın içinde görmek istiyor.

Güncel Yazılar