11 Mart

Yeni Test Sonuçları

Corona virüsü 11 Mart tarihinde Türkiye’de görülmeye başladı. Dünyada 220 ülke ve Türkiye covid 19 ile mücadele ederken virüsün yayılmaması için önlemler de alındı. Türkiye’de alınan önlemlerden biri de 19 Mart tarihinden itibaren lig maçlarının ertelenmesiydi. Ertelenen lig maçlarının ne zaman başlayacağı merak ediliyorken TFF 12 Haziran tarihinde maçların başlayacağını açıkladı.

Futbol kulüpleri başlayacak olan lig maçları için antrenman programlarını yaparken ilk olarak takıma covid 19 testi yaptılar. Aytemiz Alanyaspor kulübü de antrenmanlara başlamadan önce futbolculara, teknik kadro ve kulüp çalışanlarına corona virüsü testi yaptılar. Yapılan test sonucunun negatif çıkması ile Aytemiz Alanyaspor gönül rahatlığı ile antrenmanlara başlamıştı.

Antrenmanlara Devam

Süper Ligin başarılı Antalya ekibi antrenmanlara devam etmek için rutin aralıklarla covid 19 testi yapmaya devam ediyor. İkinci defa yapılan corona virüsü testinin de sonuçları belli oldu ve pozitif vakaya rastlanmadı. Aytemiz Alanyaspor ikinci test sonucundan sonra da teknik direktörü Erol bulut yönetiminde çalışmalarına devam etti. Takım sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ve hijyene önem vererek antrenman yapıyor.  

Güncel Yazılar